Jarní stodůlecký kros

13.04.2024

V nezvykle teplém, téměř letním počasí, sešlo se stejně jako loni 21 účastnic a účastníků, aby již po jedenácté otestovali svou formu na trati Jarního stodůleckého krosu.

Při absenci traťového rekordmana Gerrona Stewarta ze Spartaku Praha 4, odehrálo se mužské klání téměř celé v režii stodůleckých stálic. Nejprve tradičně rychlé úvodní kilometry vynesly do čela závodu Jenáče, který však ani po výběhu na skaliska nepustil otěže vedení, a pod paprsky spalujícího slunce si nikým neohrožován doběhl pro vítězné vavříny. O chvíli později jej napodobil Martin Vaněk, když vstup mezi čtyřicátníky oslavil nejen pivem, ale i zlepšením svého loňského výkonu téměř o půl minuty. Snad jen bolavé koleno zabránilo v ještě větším progresu legendě stodůleckého trojskoku Piákovi, když o nějaký čas později pořadí této kategorie s úsměvem v tváři uzavíral.

Mezitím však na cílové čáře nastaly napínavé okamžiky. Možná až příliš těsný finiš Maki Kulhánkové a Kláry Jiráskové představoval zprvu organizátorský oříšek. Dělené první místo však nakonec tento problém vyřešilo, a nadto ještě vyneslo vedle stříbrné Lídy Fišerové na bronzový stupínek Báru Patočkovou s "kouzelným" časem 1:07:17,71 na diplomu. V kategorii veteránek zůstalo toto místo naopak neobsazené, když se před Klárou Šafránkovou – jako vůbec první ženou v cíli – musela sklonit pouze Helena Fišerová. Dva roky starý traťový rekord o hodnotě 42:55 však zůstal navzdory tomuto počinu pevně v rukou Adély Kožené.

Děkujeme všem za účast, a těšíme se třeba opět příští rok na dvanáctém ročníku Jarního stodůleckého krosu!

Kompletní výsledky:

https://drive.google.com/file/d/1K3VEyKmw7twUgK-gWaL-EZ4yE0Ni7bUb/view?usp=sharing

Za fotky patří dík Honzovi Horákovi