Atletika Stodůlky


Náš oddíl působí na Praze 13 již od roku 1987. Do roku 2008 jsme byli součástí Sokola Stodůlky, poté jsme fungovali samostatně nejprve pod názvem TJ Stodůlky Praha, od roku 2022 potom pod současným názvem Atletika Stodůlky. Za tu dobu se zde vytvořila široká členská základna čítající přes 380 atletů, která pokrývá věkové kategorie od nejmladší minipřípravky až po kategorie dospělých. V atletické přípravě, především pak v žákovských kategoriích, se vychází z všestranné sportovní činnosti. Ta je důležitým předpokladem nejen pro další atletický rozvoj, ale i pro vytváření obecně kladného vztahu k pohybu a ke sportu vůbec.

Po celý rok využíváme atletický ovál FZŠ Otokara Chlupa s umělým povrchem a potřebným atletickým vybavením, který neustále rozšiřujeme. V nedávné době jsme například vystavili posilovací klece nebo skladovací buňky pro uskladnění veškerého vybavení. V zimním období využíváme tělocvičny na Praze 13, od prosince do února se pak starší kategorie připravují také v přetlakové hale na Strahově. V průběhu roku pořádáme pro naše atlety několik soustředění. Loni jich bylo celkem 5 a účastnili se jich jak dospěli, tak děti.

Za dobu působení našeho oddílu zde vyrostlo mnoho výborných atletů. Patří k nim např. Petr Hnízdil, mnohonásobný mistr republiky, vynikající dálkař a především trojskokan. V současnosti Petr působí jako trenér v jedné z našich skupin. Ve skoku dalekém vynikal také jeho bratr Zbyněk, medailista z mistrovství republiky dospělých. Další odchovankyní je Jana Korešová, vícebojařka evropské úrovně, později sbírala úspěchy v dresu USK Praha. Skvělými výkony se pak vždy prezentovali svěřenci p. Zbyňka Urbana, zvláště pak medailistka z mistrovství světa v dorostu, Andrea Květová. Významné úspěchy má na svém kontě také Hanka Kadlecová, další ze svěřenkyň p. Urbana, medailistka z MČR žen. 

V součastnosti se náš oddíl pyšní hned několika atlety, kteří nás reprezentují na MČR všech kategorií. Držitelem 4 medailí ve skoku vysokém je Tadeáš Štěpánek, který cenné kovy sbíral již v kategorii žactva, poté dorostu, juniorů a dospělých. Ve vrhu koulí nás na mistrovství již osmkrát reprezentovala Anna Kubátová, jejíž nejlepším umístěním je 7. příčka z MČR mužů a žen. V kategorii mužů nyní závodí i Michal Kulhánek a Robert Moucha, oba skvělí skokani jak v dálce, tak trojskoku. Michal je držitelem hned tří mistrovských medailí a to jedné stříbrné a dvou bronzových z trojskoku z MČR juniorů. Robertovým největším úspěchem je bronzová medaile z MČR dorostu ve skoku dalekém. Své zástupce máme na vrcholných akcích také v kategorii juniorů/juniorek a to skokana/trojskokana Martina Sellnera nebo vytrvalkyni Adélou Koženou.