MPD žen

12.05.2023

Do boje o postup do II. ligy se zapojil velmi silný ženský tým plný atletek všech kategorií. Díky plnému nasazení a podpory fanoušků jsme do sezóny vykročili vítězstvím prvního kola, které se konalo 12.5. na Kotlářce.Solidní bodový přísun jsme získali na dálce díky obsazení stodůleckých atletek na prvních čtyřech příčkách. Nejdál doskočila Míša Zobalová (5.06), která získala cenné body také v běhu na 100 př. (17.23) a ve skoku o tyči (230). Na nejkratším sprintu 100 metrů ovládla disciplínu ve skvělém čase 12,59 Viki Táčnerová, čímž dokonce stanovila nový stodůlecký rekord. V běhu na 400 pak přidala ještě druhé místo (63.02). Třetí příčku obsadila Amy Simandlová za rychlý čas 63.56. Již tradičně se z plného bodového zisku a skvělého výkonu radovala Anča Kubátová ve vrhu koulí (12.72). Další body pak přidala v hodu kladivem za výkon 27.43. Také na dlouhých tratích jsme nezůstali pozadu. V dramatickém finiši na trati 3000 si pro třetí příčku doběhla Dorka Součková (11:36.05). Nesmíme opomenout Aničku Daťkovou, která bodovala jak na tyčce (200), kouli (9.89), tak oštěpu (29.46). Velké dík patří také hostujícím závodnicím (Leontýna Migová, Anna Wicková, Jana Caldrová), které našemu týmu přispěly významnou dávkou bodů. Přejeme mnoho zdaru i na dalších kolech