MPD žen

23.06.2023

Ženský tým má za sebou tři ze čtyř kol MPD Prahy a zatím má skvěle nakročeno do baráže, kde bude mít možnost bojovat o postup do II. ligy.Poslední, III. kolo, se konalo 23.6. na Podvinném Mlýně. Atletky suverénně zvítězily a to s více než dvojnásobně vyšším bodovým ziskem než měl v pořadí druhý tým. Závody odstartovaly výškou, kde se na druhé příčce umístila Sára Landová (143), následovaná Kájou Lukovou (140). V souběžně probíhajícím hodu oštěpem si pro třetí pozici dohodila Anča Kubátová (32.35). Anča pak přidala ještě maximální přísun bodů ve vrhu koulí (12.72). Na první běžecké disciplíně, běhu na 100 metrů, se do finále A probojovaly hned 4 stodůlecké atletky. Po vítězné hostující Týně Bradové se nejlépe vedlo Elišce Šormové (13.29 s větrem) a Amy Simandlové (13.61 s větrem). Amy i Eliška si pro pódiová umístění doběhly také na trati 400 m a to díky časům (63.74, resp. 65.88). Na trati 100 metrů s překážkami si pro druhou příčku doběhla Klára Jirásková (17.37). Dálkařský sektor opět patřil stodůleckým barvám, kdy hned pět prvních příček obsadily naše atletky. Za vítěznou hostující závodnicí se umístila Sára Landová (4.87) následovaná Nataly Šťastnou (4.78). První a třetí příčku v běhu na 800 metrů pak vybojovaly Domča Šťastná (2:30.49) a Barča Patočková (2:35.86). Na závěr se atletky vydaly na 5000 m a náš tým skvělým třetím místem podpořila Káťa Zapletalová (20:17.79).