Pohár přípravek

09.05.2024

Ve čtvrtek 9. května 2024 pokračoval druhým kolem atletický pohár přípravek a minipřípravek na stadionu SK Kotlářka. Po dubnovém prvním kole, které Kotlářka suverénně ovládla ziskem 57 bodů před druhými Stodůlkami (42,5 b.), byla soutěž tentokrát o poznání vyrovnanější. Kotlářka zvítězila před Stodůlkami o pouhý jediný bod (40 vs. 39 bodů) a zároveň významný podíl bodů tentokrát skončil i v náručí třetích Vinohrad (30) a čtvrté Aritmy (23).

V kategorii minipřípravek nezklamali naši ostřílení běžci Eliáš Kot (první na 150 m) a Tonda Hnilička (třetí na 60 m), dívčí sprinterský prapor statečně nesly Johanka Čivišová (první na 60 m) a Julča Fíková (druhá na 150 m). Hod kriketovým míčkem naši kluci a holky z minipřípravky doslova ovládly – Leo Vyterna se zaskvěl druhým místem, Elík Kot třetím, Mariannka Bloghová skončila stříbrná a Laura Sviteková bronzová. Ve skoku dalekém vybojoval stříbro Tonda Krupička a bronz jeho jmenovec Tonda Hnilička. Na celkovém úspěchu nese lví podíl výsledek našich mini štafet na 4x60 m - kluci i holky shodně vybojovaly v celkovém pořadí zlato (Marek Bonaventura, Tonda Hnilička, Elík Kot, Tonda Krupička a Johanka a Rozárka Čivišovy, Julča Fíková, Laura Sviteková) i bronz (Vláďa Gomboš, David Kotlík, Vašek Tesař, Šimon Vrbenský a Mariannka Baloghová, Karolína Pejskarová, Thea Rybníčková, Rozárka Stránská).

Medailové výsledky přípravky stojí na stálicích jako je Ondra Heinz (druhý na 150 m) a Anička Adamková (třetí v dálce), v hodu kriťákem se pak zaskvěla druhým místem Markéta Kubíková. Opravdovou dominanci zelených dresů však předvedlo duo Michael Šídlo - František Konrád, které vybojovalo zlato a bronz v dlouhém běhu na 600 m. Téměř všichni jmenovaní zároveň podpořili medailové žně Stodůlek i ve štafetách, kdy zlato brali kluci (Franta Konrád, Tomáš Luka, Michael Šídlo, Ondra Heinz) a bronz holky (Valentýna Tesařová, Anička Adamková, Mája Konrádová, Kiki Novotná). Borci a borkyně ze Stodůlek zároveň obsadili několik čtvrtých a pátých míst, která však již nejsou v celkovém součtu bodována. Soutěž o pohár se tak zdá být po první polovině zatím pořád otevřena. Držíme našim dětem palce i do závěrečných dvou kol!